Pierwszy
drugi
trzeci
czwarty
piaty

Folklor

Jest to cykl imprez, które mają za zadanie w zabawny sposób pokazać uczestnikom, niektóre elementy i zwyczaje folkloru góralskiego.
Impreza prowadzona jest przez profesjonalnego wodzireja górala wcielającego się w postać Sabały, który wraz z kapelą góralską wciąga uczestników do zabawy. Po wstępie, którym jest opowieść jak to dawniej na Podhalu bywało,  uczestnicy przystepują do wykonania kilku prostych zadań. Wbijają gwoździe dziurawymi młotkami, tną drzewo piłą ręczną, tańczą oraz uczą się śpiewu.
Na zakończenie wszyscy mianowani zostają do stopnia "młodszego juhasa" i na pamiątkę otrzymują drobne upominki.


Napad zbójnicki

Podczas kuligu grupie przydarza się niecodzienna przygoda. W czasie jazdy saniami/dorożkami, na podróżujących napada banda zbója Janosika, grasująca z powodzeniem od lat w tych okolicach i zrzeszająca w swych szeregach okoliczne sławy rabunku.
Z każdej strony słychać huk i wystrzały. Na drogę wychodzi Harnaś i nie zezwala na dalszy przejazd.
Herszt bandy - Harnaś Janosik, decyduje o wzięciu do niewoli, związaniu i dokładnym obrabowaniu nieszczęśników w kryjówce "bandy", gdzie następnie zapewne podzielą niechybny los swych poprzedników.
Jednakże podczas drogi i pierwszych rozmów z uwięzionymi, serce Janosika mięknie.
Postanawia dać nieszczęśnikom szansę na wykupienie się i przyłączenie do bandy, ale dopiero po wykonaniu prac i zadań, jakie on sam dla nich wymyśli.