Pierwszy
drugi
trzeci
czwarty
piaty

Dla dzieci i młodzieży

Scenariusze koloni, zimowisk, zielonych szkół :


W pogoni za przygodą - Bractwo szkarłatnych liter

Uczestników Bractwa szkarłatnych liter zapraszamy na nietypową i pełną zaskakujących wydarzeń przygodę. Na chętnych będzie czekać wiele emocjonujących zajęć . Aby stać się jednym z Braci uczestnicy muszą wykazać się nielada sprawnością fizyczna, intelektem, poczuciem humoru oraz dyscypliną. Na Bractwo Szkarłatnych Liter napadły Orchy. Aby pomóc im rekruci musza zdobyć czarodziejski amulet, który pozwoli zaczarować bestialskie stwory.

Tajemnica Skarbu Inków

Po dzień dzisiejszy niewyjaśniona jest tajemnica skarbów Inków. Poszukiwania trwają już setki lat, jednak bez rezultatu. Również z Zalewem Czorsztyńskim związane są losy zagadki skarbu Inków. Jak głosi legenda skarb spoczywa na dnie jeziora Titicaca, lecz klucz do jego tajemnicy znajduje się na zamku w Niedzicy. Wiadomo również z innych źródeł, że skarb inkascy emigranci wywieźli z zamku, podzielili go na trzy części, ukryli w trzech miejscach. Nazw tych miejsc do dziś nikt nie zna. Dlatego też młodzi poszukiwacze skarbu, archeolodzy, to na was czeka wyzwanie! Odszukanie legendarnego skarbu Inków!

Dzień Świstaka

Jest to oferta szczególnie skierowana do zielonych szkół przebywających na Podhalu. Proponujemy, aby podczas kilkudniowego pobytu na Podhalu zapoznać najmłodszch z historią i tradycją górali. Poznanie jednej z tatrzańskich dolin lub polan. Zapoznania się z zasadami bezpiecznego uprawiania turystyki górskiej / zarówno w lecie jak i w zimie/– wiedzę na ten temat przekazują ratownicy górscy (TOPR). Kolejny dzień to impreza team bildngowa gdzie dzieci mogą się wykazać wiedzą którą zdobyły podczas wcześniejszych zajęć oraz wycieczek.